BBY 261 İleri Programlama 2019

Dersin Katalog Tanımı:

Derste, nesne yönelimli programlamanın temelleri, UML ile nesne yönelimli program geliştirme, Java’nın temel elemanları (değişkenler, akış kontrolü, sınıflar ve nesneler, dizinler ve taşıyıcı sınıflar, arayüz yapıları), sınıflar ve kalıtım (sınıf yaratımı, kalıtım ve çok biçimlilik, arayüz kavramı ve geliştirimi), nesneye yönelik kodlama ve dokümantasyon standartları, kodun entegrasyonu, soyutlamaya dayalı tasarım ve tasarım örüntüleri anlatılmaktadır.

Ders Hakkında Genel Bilgiler:

  • Dersin Dönemi: 2018-2019 Güz
  • Dersin Kodu: BBY 261
  • Dersin Günü ve Saati: Cuma, 13:30 – 16:30
  • Dersin Yeri: B8 – 101
  • Devam: Derse devam zorunludur.

Kaynaklar

Değerlendirme

Lütfen aşağıdaki bağlantı yer alan eTablo’ya GitHub hesabınızın URL’sini (Web adresini) ekleyiniz. Eğer listede adınız yoksa en alt satıra ekleyiniz:
Proje Teslim eTablo

Proje 1

Teslim Tarihi: 7 Kasım 2019
Teslim Şekli: GitHub Hesabınızda oluşturacağınız “bby261-mobil” adlı deponun içinde tüm dosyalar ve “apk” dosyası ile
Açıklama: Herhangi bir HTML5 framework ile tasarladığınız uygulamanızı, PhoneGap ile paketleyerek mobil cihazlardan kullanılabilecek hale getiriniz. Uygulamanız en az 3-4 ayrı sayfadan oluşmuş olmalıdır.

Proje 2

Teslim Tarihi: 14 Kasım 2019
Teslim Şekli: GitHub Hesabınızda oluşturacağınız “bby261-arduino” adlı deponun içinde arduino_sarki.ino uzantılı kod dosyanızı oluşturun.
Açıklama: Bu kod dosyası içerisinde daha dün annemizin haricinde dinlediğimiz zaman anlayabileceğimiz bir şarkı olmalı.

Proje 3

Teslim Tarihi: 21 Kasım 2019
Teslim Şekli: GitHub Hesabınızda oluşturacağınız “bby261-arduino” adlı deponun içinde arduino_basinc.ino uzantılı kod dosyanızı oluşturun.
Açıklama: Bu kod dosyası içerisinde kuvvete duyarlı ışıklı sistemimize buzzer alarm sesini de ekliyoruz.

Proje 4

Teslim Tarihi: 28 Kasım 2019
Teslim Şekli: GitHub Hesabınızda oluşturacağınız “bby261-arduino” adlı deponun içinde arduino_zumo.ino uzantılı kod dosyanızı oluşturun.
Açıklama: Bu kod dosyası içerisinde zumo robotumuzu üzerindeki butona basıldığı zaman bulunduğu noktadan 1 metre ileri götürüp geri olduğu noktaya döndürüyoruz.