2007 Seçimlerinin Ardından

Seçimlerle ilgili yapılan son tahminleri okurken kendi kendime, bu kadar da olması mümkün değil, “AKP %45’in üzerinde oy nasıl alır?” demiştim. Ama mümkünmüş…

Türkiye’de hiç birşeye şaşırmamak lazım. Geçmiş deneyimlerden bir türlü bu dersi çıkartamıyorum. Her seferinde “bu da olur mu?” diyorum. Gayet güzel de oluyor.

Bir yandan da bir türlü olmayan şeyler var. Sol partilerin başarılı olabilmesi gibi. Bir de bu konuda şaşırsam. Ama bu kadrolarla şaşırmam mümkün değil gibi gözükmekte.

Önümüzde 4-5 yıl var. Bu süre zarfında Türkiye’de derli toplu, peşinden koşulacak, heyecan duyulacak sol bir oluşum olur mu? Çıkar mı öyle bir lider? İçimden çıkmaz diyorum sürekli; bir o kadar da şaşırmak istiyorum…

“2007 Seçimlerinin Ardından” için bir yorum

  1. Herkes bilir. 2002 seçimlerinde akp iktidar parti olmuştu. Hatta seçimler yaklaşınca tvler Türkiye’yi karış karış gezerek vatandaşlara yönetimden memnun olup olmadıklarını soruyorlardı. İdeal partilerini soruyorlardı. Geneli de takip ettiyseniz %74 oranında kimse yönetimden memnun değildi. Ama seçimler oldu bitti. Sonuca ben bihayli şaşırmıştım. Akp 2002 seçimlerinden dahada bir yüksek oranla iktidar parti oldu. Ben de düşündüm… Demekki halkımız daha terör,türban,başörtü,İstanbul’a vizeli geçiş,AB gibi basit konular üzerinde yoğunlaşan bir yönetim istediğini farkettim. İstenilirse bu soruncuklar 1 günde hallolunur bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir